Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ВАНДА НЕ ПРЕСТАНУВА ДА ПРОВОЦИРА: Во долна облека го запали Инстаграм (фото)

Ванда Икарди е позната во светот на фудбалот како една од најуспешните жени.

Во исто време, таа е позната како една од најубавите дами. Медиумите често истакнуваат дека таа изгледот го должи благодарение на пластичните операции, но Ванда реши да им ги затвори устите. Таа објави видео во долна облека од тантела, објаснувајќи што прави или што не прави со своето тело.

  • Секое женско тело живее поинаква револуција. Моето тело доживеа пет бремености, пет царски реза и иако можев да си го дозволам тоа, немам затегнување на кожата, липосукција … Секое тело е различно, секоја жена избира што да прави со својот изглед. Јас одобрувам сè што правиме за да се чувствуваме подобро – рече Ванда.

Сопругата и менаџерката на аргентинскиот фудбалер Мауро Икарди, потоа додаде:

  • И критиките никогаш не ме болат, сите сме различни, сите сме посебни и секогаш има некој со поцврсто тело или послабо. Она што ме разликува е мојата личност, мојата безбедност, кои не се менуваат со филтри, хирурзи и ретуши … Многумина гледаат кон надворешноста и не разбираат дека она во што навистина се заљубувате е личноста.

најчитани вести

Македонија

„Егзибиционизам што нема правна потпора“, вака универзитетскиот професор Борче Давитковски го оценува собирањето потписи против пописот, што деновиве го организира опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Поранешниот декан...

Македонија

Интегрален текст од прес-конференцијата на Иницијативата за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Добар ден на сите и добредојтовте на промоцијата на слоганот под кој ќе...

Забава

“Балашевиќ не заслужува никаков помен“, напишал Вељко. Додека цела Србија и регионот со емотивни пораки се простува од Ѓорѓе Балашевиќ, Вељко Ражнатовиќ има поразлично...

Македонија

Дека имало незаконско следење на комуникациите во Таргет – Тврдина, имало – и тоа никој не го спори и не може да го спори....