Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Водителка на популарен квиз останала во неверување откако натпреварувач после изгубените поени почнал да фрла сè околу себе (ВИДЕО)

Учесник на исландската телевизиска шоу програма „Gettu Betur“, што во превод значи „Погоди подобро“ по изгубените поени се вознемирил и почнал да фрла се околу себе.

Програмата била во живо, па водителката останала затечена, но и сите во студиото. Иако се обидела да се совземе, неколку моменти подоцна побарала од режијата да пушти реклами.

Во квизот инаку се натпреварувале два тима ученици од средно училиште и од факултет, но никој не помислил дека еден од нив би можел вака да реагира на точен одговор на противничката екипа.

Ова дивеење во студио станало хит на социјалните мрежи, а на снимката се гледа како натпреварувачот прво фрла чаша вода, потоа го крши пултот, а на крајот го напушта студиото

најчитани вести

Македонија

„Егзибиционизам што нема правна потпора“, вака универзитетскиот професор Борче Давитковски го оценува собирањето потписи против пописот, што деновиве го организира опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Поранешниот декан...

Македонија

Интегрален текст од прес-конференцијата на Иницијативата за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Добар ден на сите и добредојтовте на промоцијата на слоганот под кој ќе...

Македонија

Дека имало незаконско следење на комуникациите во Таргет – Тврдина, имало – и тоа никој не го спори и не може да го спори....

Забава

“Балашевиќ не заслужува никаков помен“, напишал Вељко. Додека цела Србија и регионот со емотивни пораки се простува од Ѓорѓе Балашевиќ, Вељко Ражнатовиќ има поразлично...