Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Навивачите на Шалке сакаа да се пресметуваат со играчите (ВИДЕО)

Навивачите на Шалке и дефинитивно се нездоволни од партиите на тимот оваа сезона.

Веднаш по завршувањето на дербито со Борусија Дортмунд, стотици фанови се упатиле кон стадионот „Велтинс Арена“ за да се пресметуваат со играчите.

Меѓутоа германските медиуми најавуваат дека „драматично“ било и на три часа пред почетокот на натпреварот кога фанови упаднале во хотелот на Шалке, и го прекинале состанокот, барајќи победа над ривалот.

Драматичните сцени продолжиле и денеска, каде навивачите низ повеќе делови од градот го искажале своето незадоволство, а има и видео каде неколку фанови им упатуваат закани на играчите. Наводно видеото е пред натпреварот со Борусија Дортмунд кој Шалке го загуби со 0:4.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Иницијативниот одбор за одржување на вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ во сабота, 20.02.2021 година, со почеток во 12.00 часот, на просторот пред Музејот на македонската...

Забава

Луѓето родени во овој знак имаат повисока од просечната интелигенција, но тие почесто се вредни работници отколку имагинативни креатори. Тие се многу практични и...

Забава

Српската пејачка Николина Ковач иако сега важи за атрактивна пејачка таа некогаш имала голем проблем со килограми, па дури и директорот на Гранд продукција...

Забава

Марјана Станојковска со години важи за една од најзгодините и атрактивни ТВ водителки. Водителката на „Лото“ често добива комплименти за нејзиниот изглед, а како...