11 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

Приведен угостител од Тетово поради непочитување на здравствените прописи

Ноќеска (14.02.2021) околу 01.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода М.А.(38) од Тетово, поради сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“, согласно член 206 од Кривичниот законик. Имено, во акциска контрола спроведена во неговиот угостителски објект на излезот од Тетово, биле затекнати 11 лица, од кои 5 од Република Албанија и 2 од Република Србија. По целосно расчистување и документирање на случајот, против М.А. ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести