10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Затворен угостителски објект во Гостивар, поради непочитување на мерките за спречување на ковид- 19

На 09.02.2021 во 20.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар во содејство со инспектори од Пазарна инспекција во Гостивар извршиле контрола во угостителски објект во трговски центар на ул.„Илинденска“ во Гостивар. При контролата во објектот биле затекнати околу 10 лица – гости, сопственикот, а имало и музика во живо.

Објектот бил затворен, а сопственикот Ф.Б.(45) од с.Добридол, гостиварско, бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 206 од Кривичниот законик за „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести