14 C
Skopje
вторник, април 20, 2021
spot_img

Еве кои три хороскопски знаци ги очекува ГОЛЕМА СРЕЌА ВО МАРТ!

Кога ќе заврши февруари, месецот во кој владее ретроградниот Меркур не очекува убав астролошки период кој на многумина ќе им донесе радост и добра енергија. Од крајот на февруари, односно од март месец ѕвездите особено ќе им бидат наклонети на овие 3 знака:

Овен

Ќе чувствувате налет на позитивна енергија и самодоверба. Сите ваши потенцијали ќе дојдат до израз, а пред вас ќе се појават многу можности. Конечно ќе станете свесни за себе и својата личност, па ќе зрачите со самодоверба. Ѕвездите ќе ви бидат наклонети во текот на целата година, а особено во втората половина на февруари. Искористете го максимално овој период, а особено на деловен план. Сега е добра можност да побарате зголемување или да почнете сопствен бизнис.

Лав

Сите ваши желби ќе станат реалност. Ќе се чувствувате подготвени за каква било авантура, покажувате храброст и подготвеност за акција. Сега е вистинско време да се прашате што навистина сакате во животот и да почнете да ги остварувате соништата. Конечно ќе бидете во можност да кажете на глас некои работи за кои досега сте молчеле. Слободните претставници на овој знак би можеле да запознаат интересна личност од спротивниот пол. 

Девица

Пролетта ќе донесе вистински препород за девиците. Не плашете се од проблеми, се ќе оди онака како што ќе замислите. Ќе бидете исклучително успешни не само на работа, туку и во приватниот живот. Сега вреди да се почнат нови проекти затоа што се што ќе почнете ќе вроди со плод. На полето на љубовта ќе ви цветаат рози.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести