7 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

71 санкционирани возачи во Кисела Вода


Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (02.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Кисела Вода изречени се вкупно 71 мерка, меѓу кои за возење без возачка дозвола шест санкции, седум за технички неисправни и нерегистрирани возила, четири санкции за користење мобилен телефон. Изречени се и 18 мерки за некористење сигурносен појас. 

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести