6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

АНА НИКОЛИЌ ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА: “Сакав да се запалам пред собранието…”

Стефан Ѓуриќ – Раста после четири месеци поминати во притвор, конечно е на слобода, а за голготата низ која минало неговото семејство проговори и Ана Николиќ, со која тој ја има ќерката Тара. 

Пејачката прзинала дека иако не се во брак веќе тешко и паднало тоа што се случувало, а најмногу заради Тара која мислела дека татко и нема никогаш да се врати. 

– Тара е мала, и не сфаќа многу, но во нејзиниот поглед го гледав тоа. Во исчекување на неговото излегување постојано и велев дека можеби оваа среда тато ќе дојде, но ме гледаше со недоверба. Не знае што е смрт, но мислеше дека татко и нема никогаш да се врати, рекла Ана. 

Кога мајка му на Раста ми се јави и ми кажа дека излегува, почнав да плачам, се ми се собра. 

– Тоа е тежок период. Да ги гледаш неговите родители кои се нормални и пристојни луѓе, на кои сето им паѓа тешко. Тоа е нивно дете, јас се ставам во улога на мајка, да е мое дете. Кога еден ден мајка му, која е силна жена, една карпа, ми се расплака си реков ’Сега ќе одам пред Собрание да протестирам, да се запалам, да се полијам со бензин, пуштете го човекот, ова е навистина неправда’, рекла Ана.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести