6 C
Skopje
вторник, април 20, 2021
spot_img

119 сакционирани возачи во Ѓорче Петров, 18 за возење без возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (26.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на Општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 119 мерки, од кои 18 за возење без возачка дозвола, 6 за нерегистрирани возила, 5 за возење под дејство на алкохол, 4 за технички неисправни возила од јавниот превоз, 11 за минување на затворен семафор (црвено светло), 16 санкции за користење на мобилен телефон и 7 санкции за некористење сигурносен појас.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести