11 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

Затворен угостителски објект во Гази Баба поради непочитување на работното време

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано е дека истиот работи по дозволеното време и во него се затекнати шест лица кои се лишени од слобода. Објектот е затворен од Државниот пазарен инспекторат, а ќе биде поднесена и соодветна кривична пријава. 

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести