15.8 C
Skopje
понеделник, февруари 26, 2024

Адел конечно доби решение за развод

Адел, пејачката, конечно добила решение за развод. Таа се разведе од Симон Конечки, со кого има син.

„Врската се разви, и тие станаа подобри пријатели отколку љубовници. Тие сфатија дека нема повеќе романса во нивната врска. Разочарани се затоа што не успеаја…“

Популарниот пар во април 2019. година објави дека повеќе не се заедно, а пет месеци подоцна Адел поднесе барање за развод.

Двојката се согласи за условите на разводот пред неколку дена, на 15. јануари. Сепак, разводот сè уште не е подготвен, сè додека судиите не го потпишат. И’ двајцата потпишале дека треба да поделат 190 милиони долари што ги стекнале за време на бракот.

Да потсетиме, пејачката влезе во врска со Симон во 2011 година, а во октомври 2012 година станаа родители на момчето Анхел Адкинс, кое денес има осум години. Во 2016 година, Адел и Симон тајно се венчаа.

Адел ослабна 45. килограми од објавувањето на крахот на нејзината љубов, а се шпекулираше дека е во врска со светски познатиот рапер Скепт. Во странските медиуми вака се зборуваше за Адел и Симон кога објавија дека на нивната љубов и се стави крај.

„Врската се разви, и тие станаа подобри пријатели отколку љубовници. Тие сфатија дека нема повеќе романса во нивната врска. Разочарани се затоа што не успеаја.

Засега нема информации околу старателството над синот, но бившите брачни партнери напоменуваа дека заедно ќе се грижат за Анхел.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести