11 C
Skopje
понеделник, април 19, 2021
spot_img

Наполи во трката за потписот на Лука Станковски, почетна цена – 1 милион евра!

Наполи се вклучува во трката за потписот на талентот на Работнички, Лука Станковски. После интересот од Фенер, Звезда и Динамо Загреб, сега и тимот во кој настапува Елмас се интересира.

Според најавите, Наполи е подготвен да почне со цифра од 1 милион евра да го добие потписот на овој талентиран играч.

Наполи сега го има Елмас, а во минатото го имаше Пандев, па Станковски би можел да стане третиот Македонец во историјата на клубот.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести