Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СТРАШНО: Тројца припадници на Националната гарда загинаа кога нивниот хеликоптер се урна (ВИДЕО)

Тројца припадници на Националната гарда загинаа кога нивниот хеликоптер се урна на рутински лет западно од Њујорк, соопштија властите.

  • Хеликоптер за медицинска евакуација UH-60 се урна во малиот град Мендон во близина на Рочестер, изјави Ерик Дар, директор на Стејт департментот за воени и поморски работи на Њујорк.

Истрагата за околностите на несреќата е во тек, пренесува АП.

Хеликоптерот полетал од меѓународниот аеродром Рочестер.

Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо изјави дека знамињата на државните згради денес ќе бидат спуштени на половина копје.

најчитани вести

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Македонија

Добра вест во најава за македонските угостители после подолг период на рестрикции и скратено време. Имено најверојатно работното време за угостителите ќе биде продолжено...

Свет

„Секој ресторан што ќе аплицира ќе биде регистриран како ќелија на политичка партија. Ќе се одржуваат состаноци, а гостите ќе бидат членови на нашата...