Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

СКАНДАЛОТ НЕ ПРЕСТАНУВА – СЕ ОГЛАСИ И ХРВАТСКАТА АКТЕРКА: Ме силуваа пред да влезам во професијата..

Хрватската театарска и филмска актерка Дора Липовчан, охрабрена од обвинувањата на белградската актерка Милена Радуловиќ дека била силувана од професор по глума кога била малолетничка, го објави своето признание на социјалната мрежа Фејсбук.

„На работа, најверојатно имав среќа што никогаш не станав мета на предатори, можеби затоа што од претходно го носев тоа искуство како лузна што крвареше и затоа што веќе имав развиено одбранбени механизми кои јасно ќе ги убедат сите со такви намери на прв поглед дека е лошо потроши ако некогаш стави рака на мене… “, напиша Дора Липовчан.

Таа признава дека носела толку многу гнев уште од детството и додава дека молчела 15 години пред да замине во полиција.

„И не, тие не го затворија, беше предоцна и немаше доволно докази за судот… Но, барем зборува … Оттогаш, душата ми крвари малку помалку…“, додаде меѓу другото Дора.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Забава

Американскиот сексолог и колумнистка Надја Бокоди смета дека налагањето правила на партнерот може да доведе до пропаст на врската. Таа за „Дејли мејл“ раскажува...