Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Овој пијалок гарантира витка линија

Повеќето жестоки пијалаци имаат иста калориска вредност, околу седум калории на грам. Со други зборови, една чаша вотка, џин, рум, текила или скоч ќе изнесува околу 80 калории. Проблемот е во додатокот што го избрате со вашиот омилен пијалак.

Ако внимавате на вашата линија, многу е важно што јадете, но и што пиете.

Кисела или обична вода воопшто нема калориска вредност, но сокот од лимон или лимета ќе додаде 20 калории во вашиот пијалак. На пример, чаша текила со кисела вода и сок од лимета ќе ве врати за едвај 100 калории.

Ако не сте љубител на жесток алкохол, чаша вино е подеднакво наградувачка алтернатива. Повеќето вина носат околу 120 калории во една чаша. Пивото, од друга страна, обично има минимум 150 калории.

најчитани вести

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Свет

„Секој ресторан што ќе аплицира ќе биде регистриран како ќелија на политичка партија. Ќе се одржуваат состаноци, а гостите ќе бидат членови на нашата...

Забава

Од пред крајот на минатата година, гледачите уживаат во авантурите на ликовите од популарната хумористична сероја „Преспав“. Во новата, петта сезона се задржани истите...