Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Драматично во Аби Даби: Конор и Хабиб се разминаа за 30 секунди (ВИДЕО)

Се враќа, па не се враќа, па се чека на неговиот одговор, па…тоа е она што засега светот го знае за Хабиб Нурмагомедов за враќањето во октагонот. Дагестанецот престојуваше во Абу Даби, а интересно е тоа што во истиот момент, во истиот хотел беше и неговиот вечен ривал Конор Мекгрегор. Камерите забележаа несекојдневна ситуација. Имено за малку, за нешто помалку од 30 секунди во фоајето на хотелот се разминаа Конор и Хабаб.

Што ќе беше ако се сретнеа?

Навистина беше драматично во Абу Даби.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Македонија

Добра вест во најава за македонските угостители после подолг период на рестрикции и скратено време. Имено најверојатно работното време за угостителите ќе биде продолжено...

Свет

„Секој ресторан што ќе аплицира ќе биде регистриран како ќелија на политичка партија. Ќе се одржуваат состаноци, а гостите ќе бидат членови на нашата...