Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Над 55 илјади работници на улица и 1.5 милијарди евра зголемен долг, ова е економската способност на СДСМ

 Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов

Коста Костадинов подобро да објасни за парцелата на Водно за која медиумите пишуваат дека е поврзан и путерот на главата, отколку да се обидува да манипулира дека блескаме.

Зоран Заев е најнеуспешниот премиер кој успеа за само една година да остави 55.000 луѓе без работа.

Апашлукот на Заев нема крај. Тој за една година го зголеми долгот за 1.5 милијарди евра, а економијата и граѓаните не видоа никаков бенефит.

Наместо поволности и ослободувања, имаме нови давачки, како новите патарини на автопатот Скопје – Штип.

Нема нови инвестиции, па затоа се презентираат комерцијални преземања на фирми како странски инвестиции, нешто што е редовна пракса во светот и се случува секој ден, Владата го претставува како врвен дострел. Жално и срамно.

Костадине, а да кажеш нешто за парцелата на Водно?

најчитани вести

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Македонија

Добра вест во најава за македонските угостители после подолг период на рестрикции и скратено време. Имено најверојатно работното време за угостителите ќе биде продолжено...

Свет

„Секој ресторан што ќе аплицира ќе биде регистриран како ќелија на политичка партија. Ќе се одржуваат состаноци, а гостите ќе бидат членови на нашата...