Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Британски пилот помина пекол – 243 дена се бореше со Ковид-19

Пилот од „British Airways“, кој помина рекордни 243 дена во болница како последица на КОВИД-19, конечно се врати дома.

Таткото на две деца, Николас Синот (59) беше примен во болницата во Тексас во Март и сега ги враќа враќа неговите  сили благодарение на неговата сопруга Никола (54), која секој ден го поминува до неговиот кревет, пишува „DailyMail“.

Тој не можел да земе воздух, бил ставен на вештачка вентилација, а потоа бил поврзан на машина која ја врши функцијата на срцето и белите дробови па дури отпосле почнал да се опоравува, рекле лекарите.

најчитани вести

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Забава

Од пред крајот на минатата година, гледачите уживаат во авантурите на ликовите од популарната хумористична сероја „Преспав“. Во новата, петта сезона се задржани истите...

Свет

„Секој ресторан што ќе аплицира ќе биде регистриран како ќелија на политичка партија. Ќе се одржуваат состаноци, а гостите ќе бидат членови на нашата...