Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ХОРОР ВО РИМ: Бебе зело кокаин и заврши во болница, за се е крив таткото – Еве што се случило

13-месечно бебе беше итно пренесено во болница во Рим откако зело кокаин.

Малиот за среќа е надвор од животна опасност, но неговите родители сега треба да се соочат со правдата.

Тие се обвинети за „повреда од небрежност“.

Како што известуваат италијанските медиуми, таткото на бебето изјавил дека ја изгубил дозата на дрога што ја имал во џебот откако седнал на каучот.

Родителите кои се во 30-тите години се јавиле на брза помош откако ја забележале состојбата на детето, кое било пренесено, во болницата Умберто во италијанската престолнина.

За двојката може да има сериозни последици, иако мајката е  повторно бремена.

При полицискиот претрес во станот не била пронајдена друга дрога.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Македонија

Добра вест во најава за македонските угостители после подолг период на рестрикции и скратено време. Имено најверојатно работното време за угостителите ќе биде продолжено...

Свет

По триумфот на Хрватска на дуелот против Ангола од 28022, прв за избраниците на Лино Червар на овој Мундијал, искусниот стратег даде интересна изјава....