Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Фотографија од сплитските улици стана вистински хит во регионот

Фотографија од сплитските улици стана вистински хит во регионот, откако несекодјевна работа беше „прикачена“ за еден автомобил.

Имено, на Фејсбук страницата „Сообраќајни згоди и незгоди“ беше објавена фотографија од „Фолксваген Пасат“, која привлече големо внимание од корисниците на оваа социјална мрежа заради еден детаљ.

Заборавениот возач ја напуштил бензиската пумпа без претходно да го откачи  цревото за гас и возел низ градот со цревото кое се влечело по автомобилот.  

Не е познато дали не сакал да плати па избегал или пак чисто заборавил да го откачи цревото, сепак стана ултра популарен во Хрватска и пошироко.

– Не му е гајле, тој секогаш е полн до чепот – стои во еден од коментарите.

„Сега може да се спои каде сака“, „Пасат се породи, остатокот од папочната врвца“, се само дел од креативните под оваа фотографија.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Македонија

Добра вест во најава за македонските угостители после подолг период на рестрикции и скратено време. Имено најверојатно работното време за угостителите ќе биде продолжено...