Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Татјана Стојановска со години е една од најубавите водителки – Сега ја откри тајната за изгледот

ТВ презентерката Татјана Стојановска важи за една од најдобрите, најелегантни и најискусни македонски ТВ презентерки.

Таа секогаш пред ТВ камерите е средена и професионална, а многумина ќе се сложат дека за неа времето како да застанало.

Таа е една од најубавите жени во Македонија, а многупати медиумите и следбениците и го дадоа епитетот дека старее како добро вино.

Татјана е со години пред екраните и камерите и секогаш може да ја видиме средена, со шминка и во изданија прилагодени за нејзината професија.

Стојановска неодмана во едно интервју откри и како изгледа еден нејзин работен во времето на пандемијата со вирусот.

„Нови правила на однесување ни наметна ситуацијата и строго ги почитувам. Секако, поради видот на работата цело време сум со физичко присуство во телевизија на моето работно место.

Но ете досега фала богу добро се справувам, како ќе биде натаму ќе видиме.

Татјана збoруваше и за тоа како го негува својот изглед. „Ретко посетувам фризер само за неопходни работи кои не можам сама да ги направам.

Среќа сум вешта во шминкање и можам и сама да се исфенирам па тоа ми ја олеснува подготовката за на екран.

„Немам тајна формула како ја одржувам убавината и изгледот, вообичаени некои третмани, процедури што ги спроведувам, но ништо специјално“, изјави Татјана.

Таа е бренд амбасадор на еден центар за убавина во Скопје, и објави фотографија во црно-бел краток фустан во кој изгледа одлично и напиша:

„Сите несовршености кои ја намалуваат вашата самодоверба нека бидат минато. Искористете ги јануарските промотивни цени во „Anti Aging Center by Promoitalia“.

„Здравата и природно сјајна кожа е цел на секоја жена и секој маж. Затоа е многу битно да внесуваме доволно витамини и минерали во нашето тело.

Но кога тоа не е доволно, барам помош од тимот на Promoitalia. Со нивната уникатна мезотерапија UPGRADE, моето лице ги добива сите потребни состојки за регенерација и младешки изглед“, додаде Тања во друг пост.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

Алексиќ тогаш бил најнаградуван режисер од државна телевизија. Глумицата Милена Радуловиќ го пријавила Мирослав Алексиќ дека ја силувал, а многу колеги и дале подршка...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Македонија

Добра вест во најава за македонските угостители после подолг период на рестрикции и скратено време. Имено најверојатно работното време за угостителите ќе биде продолжено...