Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

СТРАШНО: На српска свадба сватот заврши застрелан во двете нозе (видео)

Оружјето и пукањето се честа глетка на свадбите во соседството. А освен што се пука во воздух од „среќа“, сватовите гаѓаат и јаболко по доаѓањето во домот на невестата. Инаку јаболкото е закачено на кровот. Но дека овој „адет“ може да биде и опасен сведочи видеото во продолжение во кое се гледа инцидент кој се одиграл во околината на Ужице во 2018 година и во кој буквално за влакно е избегната трагедија. 

Еден од сватовите пукал од ловечка пушка, а додека менувал патрони случајно застрелал еден од сватовите, кој завршил со рани во двете нозе. Односно повредениот маж се здобил со прострелни рани во двата бута, но за среќа спасил глава. Моментот од ранувањето е фатен на камера и е прилично вознемирувачки. 

најчитани вести

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Македонија

Добра вест во најава за македонските угостители после подолг период на рестрикции и скратено време. Имено најверојатно работното време за угостителите ќе биде продолжено...