Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Средба на министерот Спасовски со амбасадоротна Француската Република Н.Е. Сирил Бомгартнер

Средба на министерот  Спасовски  со  амбасадорот на  Француската  Република Н.Е. Сирил Бомгартнер

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски имаше работна средба со амбасадорот на  Француската  Република во Република Северна Македонија Н.Е. Сирил Бомгартнер. На средбата беа потврдени пријателските односи, довербата, отсуството на отворени  прашања  помеѓу двете држави, како и поддршката што  Француската Република и ја дава на Република Северна Македонија.

Двајцата соговорници  разговараа  за  тековната и идната оперативна соработка помеѓу двете Министерства за внатрешни работи, со уверување дека остануваат посветени на започнатите  иницијативи  и  проекти од заеднички интерес како за двете министерства така и за  двете пријателски земји.    

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

Кој вели дека бикини е само за на плажа?! Новиот тренд налага со бикини да се оди и на снег. Не верувате?! Погледнете ги...

Забава

Софија Ражнатовиќ (41), вонбрачна ќерка на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој некогашниот командант на СДК ја добил во Белгија, оваа година била спречена да присуствува...

Македонија

Добра вест во најава за македонските угостители после подолг период на рестрикции и скратено време. Имено најверојатно работното време за угостителите ќе биде продолжено...