Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Организациски хаос, вака изгледа ракометниот Мундијал во Египет

Организациски хаос!

Вака изгледа ракометниот Мундијал во Египет.

Учесниците едвај го убедуваа организаторот да игра без присуство на публика, но тоа не ги реши проблемите.

Лекарот на норвешката селекција, Томас Торгалсен, ги нападна организаторите поради очајниот начин на тестирање на вирусот корона.

  • Сите играчи се тестираат на исто место, тоа е лоша идеја. Ако некој е заразен, тој веќе бил во контакт со сите други. Работиме на пренесување на тестовите на место каде што нема играчи. Проблемот е во тоа што нема растојание помеѓу играчите, ниту помеѓу тимовите и организаторите. Сите јадеме заедно, а сакаме специјална вклучена храна за секого. Организаторите не презедоа ништо во врска со тоа. За време на оброците сме премногу блиску еден до друг и тоа е голем проблем. Јас сум изненаден. Многу луѓе доаѓаат кај нас за кои немаме претстава кои се тие. Сè е многу збунувачко.

Долгите цевки во придружба на селекциите, Данецот Хенрик Молгард рече дека хотелот го потсетува на пазарот, дека има сè во него и секој прави што сака.

Во салите има сè, дури и мачки, едена шеташе по теренот за време на мечот Норвешка-Швајцарија.

Зеленортски Острови се повлекоа од турнирот затоа што немаа доволно играчи да играат откако дел од играчите од споменатата селекција добија позитивен резултат на тестот.

Лука Циндриќ ја обнови повредата на мечот Јапонија-Хрватска, но тој не можеше да оди на брза помош за да открие во каква состојба е повредата бидејќи во „балонот“ нема лекарско одделение!?

По првиот круг, Лука мораше да го напушти Египет и да замине на друг континент, во Барселона, за да ги направи потребните прегледи.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

Анастасија Ражњатовиќ се јави на социјалната мрежа Инстаграм, каде што објави видео снимка со нејзината мајка Цеца Ражњатовиќ. На видеото може да се забележи...

Балкан

На социјалните мрежи се појави никогаш досега објавена фотографија од синовите на Аркан, Војин Ражнатовиќ, како во раце го држи бебето Вељко. Направена е...

Македонија

По добиени сознанија за реметење на јавниот ред на паркингот на Клинички центар, од страна на полициски службеници од СВР Скопје преземени се мерки,...