13 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

БУКВАЛНО ВЛЕГОЛ ВО ФИЛМ: Актер од мафијашки филм уапсен за трговија со дрога

Од филм до реалност. Италијанскиот актер Салваторе Абруцезе, кој играше во филмот „Гомора“, беше уапсен во Скампија за дистрибуција на дрога.

26-годишникот никогаш не бил запрен за кршење на законот, додека во 2008 година тој глумел во филмот на Матео Гароне „Гомора“, во улогата на Тото, тинејџер кој купувал за Мариа, која ја изневерил убивајќи ја. 

Тој беше уапсен на лице место, додека им продавал дрога на неколку лица. Ова не е прв пат протагонистите на култниот филм да завршат во лисици.

Тој бил фатен со хероин и кокаин. Откако глумеше во филмот „Гомора“, 26-годишникот имаше и неколку мали улоги во други филмови. Абрузезе не е првиот од екипата на култниот филм што завршил со лисици на рацете. Пред него, за разни дела биле уапсени уште 7 лица, кои биле дел од филмот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести