Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

АМЕРИКАНЕЦ ТРИ МЕСЕЦИ СЕ КРИЕЛ НА АЕРОДРОМ ПОРАДИ СТРАВ ОД КОРОНА ВИРУСОТ

Човек од Калифорнија, САД, кој „се плашел да си оди дома поради КОВИД-19“, три месеци живеел криејќи се на аеродромот во Чикаго.

33-годишниот Адитија Удаи Синг е уапсена во саботата наутро и е обвинет за криење во ограничена зона на аеродромот и кражба на околу 500 американски долари, потврди полицискиот оддел во Чикаго.

Како што се дознава тој живеел скриен во безбедносната зона на аеродромот се до неговото апсењето на 16 јануари.

Синг е уапсен откако двајца вработени на „United Airlines“ побарале негова идентификација.

Тој им покажал ID која му припаѓала на еден од менаџерите кој ја пријавил за исчезната кон крајот на октомври.
Државниот правобранител Кетлин Хагерти пред судот изјави дека Синг тврди дека е „ бил исплашен да си оди дома поради КОВИД-19“ и дека другите патници му обезбедувале храна.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Забава

Анастасија Ражњатовиќ се јави на социјалната мрежа Инстаграм, каде што објави видео снимка со нејзината мајка Цеца Ражњатовиќ. На видеото може да се забележи...

Забава

Алексиќ тогаш бил најнаградуван режисер од државна телевизија. Глумицата Милена Радуловиќ го пријавила Мирослав Алексиќ дека ја силувал, а многу колеги и дале подршка...

Забава

Девојките од групата „Хурикејн“ важат за едни од најпривлечните и најпосакуваните во регионот кои со својата убавина и изглед често се број еден тема...