Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ФИЛМСКА СЦЕНА ВО НОВИ САД: Со закана со пиштол украл автомобил, па се забил во автобуска постојка (ФОТО)

  • Украл автомобил под закана со пиштол
  • Се забил во автобуска постојка
  • Го фрлил пиштолот во канал и се обидел да избега

Несекојдневна кражба со голема штета се случи денеска во Нови Сад, Србија откако крадец со закана со пиштол украл автомобил а потоа предозвикал несреќа.

Имено, Немања Л., денес создал хаос во Футог, градската населба во Нови Сад. Најпрво украл автомобил со закана со пиштол, а потоа предизвикал несреќа. Но ова не е прво негово дело и тој и е познат на полицијата уште од претходно.

Тој наводно има неколку кривични дела во своето досие, меѓу кои се насилничко однесување и грабеж, а исто така е поврзан и со хулигански групи.

Тој исто така бил уапсен за грабеж на продавница во Бегец, објави Nsuživo.

Во последното негово кривично дело Немања Л. (20), украл автомобил во Бегец денес со закана со пиштол, а потоа предизвикал несреќа во Футог удирајќи во автобуска постојка, па го фрлил пиштолот во каналот, но пред тоа наводно им се заканувал на присутните.

По неговото апсење кај него биле пронајдени нож и палка.

најчитани вести

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Балкан

Фадиj Сиjeвиќ е пронајден мртов денес во ридовите над езерото Бадовац, а според „Газета експрес“, тој се наоѓа на списокот на сведоци на Специјалното...

Забава

Анастасија Ражњатовиќ се јави на социјалната мрежа Инстаграм, каде што објави видео снимка со нејзината мајка Цеца Ражњатовиќ. На видеото може да се забележи...

Забава

ОВЕН Ви претстои голема нервоза на работа поради неочекувано лошите резултати. Сте очекувале многу повеќе, и затоа сте разочарани. Односот со брачниот партнер е...