Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СКАНДАЛОТ НЕ ПРЕСТАНУВА: УАПСЕНИОТ ПРЕДАТОР ЈА СНИМАЛ И СВАДБАТА НА АРКАН И ЦЕЦА

Алексиќ тогаш бил најнаградуван режисер од државна телевизија.

Глумицата Милена Радуловиќ го пријавила Мирослав Алексиќ дека ја силувал, а многу колеги и дале подршка нејзе и на останатите девојки.

Анастасија Ражнатовиќ истакнала дека како мале извесно време посетувала школа за глумење кај него, а малкумина знаат дека баш Мика Алексиќ ја снимил свадбата на векот – Светлана Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Се запознале на 11. октомври 1993 година на прослава на денот на Српската доброволна гарда во Ердут. На командантот на око му западнала стасита црнка за која тогаш лудваше машката половина во Југославија.

Ниедна свадба во Србија не предизвивакало толку големо внимание како што тоа било случај, која многимина ја нарекле “свадба на векот“.

Тој 19. феверуати 1995 година судбоносно “да“ рекле фолк ѕвездата на југословенската естрада Светлана Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Снимањето на свадбата го организирал Мирослав Алексиќ, своевремено нај наградуван режисер на државна телевизија кој неколку години порано се запознал со Аркан кога командантот на Српската доброволна бригада ги овековечил во Тењи.

Алексиќ целата свадба ја снимал со пет подвижни камери. Вкупно снимил околу 30 часа матерјал од кој подоцна е направена касета во траење од 90 минути.

најчитани вести

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Забава

Јасно е дека Богдан е во одлична форма, па многу други мажи би можеле да му позавидат на физичкиот изглед, но и на неговата...

Балкан

Фадиj Сиjeвиќ е пронајден мртов денес во ридовите над езерото Бадовац, а според „Газета експрес“, тој се наоѓа на списокот на сведоци на Специјалното...

Забава

ОВЕН Ви претстои голема нервоза на работа поради неочекувано лошите резултати. Сте очекувале многу повеќе, и затоа сте разочарани. Односот со брачниот партнер е...