Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Овие три хороскопски знаци се најголемите перфекционисти!

Девица, Јарец и Вага: Се стремиме кон совршенство.

Пребирливата Девица, строгиот Јарец и елегантната Вага се најмногу склони да се свртат кон негативната страна на перфекционизмот.

Девицата е земјен знак, добро вкоренет во секојдневниот живот во кој сака да создава и одржува ред. Таа е многу остроумна и вешто асимилира сè што е корисно, здраво и ефикасно. Пребирлива и свесна за секој детал, Девицата наоѓа безбедност во ред и организација. Длабоко во себе, тој стравува од неред кој може да биде предизвикан од неконтролирани чувства, несовесни постапки или непредвидливи настани. Во перфекционизмот кон кој се стреми Девицата, има чувство дека ќе може да се заштити од сите закани на надворешниот свет. Таа бара други и многу често е склона на критики.

Амбициозен Јарец поставува високи цели за кои е подготвен да работи вредно и трпеливо да гради успех. Она што е важно за него е чувството дека управува со својот живот, чувството дека има контрола. Тој е многу одговорен и има изразен страв од грешка. Понекогаш не е ниту многу сигурен во сопствените способности, а особено е недоверлив кон другите. Затоа, за сè да се направи без грешки, тој претпочита да работи сам. Тој често е загрижен за деталите, тој е претпазлив и склон на критики. Како Девица, тој сака ред, но наоѓа чувство на сигурност пред се под контрола. Тешко е да се справите со грешките. Тој може да ги признае, но тој е во состојба да се мачи со вина долго време.

horoskop, magija

Вагите, како воздушен знак, се чувствителни на меѓучовечки односи, стремејќи се кон хармонија и убавина. Таа е многу чувствителна на тоа што другите ќе мислат и велат за неа. Тој секогаш сака да се покаже во најдобро светло. Таа сака да биде добро прифатена во социјалните средини во кои се движи. Вагите нема добро да толерираат негативни коментари за себе. По секоја цена, таа сака да избегне конфликти во кои некој би можел да ја повика или да ја критикува. Затоа, со својот изглед, однесување и третман кон другите, таа ќе се стреми кон совршена хармонија, така што никој не може да ја обвини за ништо. Дел од перфекционизмот на Вага се многу високи естетски стандарди и таа може да биде подеднакво пребирлива како Девицата. Вагите ќе одложат и ќе се двоумат кога да завршат работа или да донесат одлука и се склони кон споредби со другите.

најчитани вести

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Балкан

Фадиj Сиjeвиќ е пронајден мртов денес во ридовите над езерото Бадовац, а според „Газета експрес“, тој се наоѓа на списокот на сведоци на Специјалното...

Забава

ОВЕН Ви претстои голема нервоза на работа поради неочекувано лошите резултати. Сте очекувале многу повеќе, и затоа сте разочарани. Односот со брачниот партнер е...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.Само на територијата на град Скопје...