Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЕКСКЛУЗИВНО: НОВИ ДЕТАЛИ ОД МИНАТОТО НА ДЕЧКОТО НА ЦЕЦА

Богдан Срејовиќ (38), новото момче на Светлана Цеца Ражнатовиќ (47), имал турбулентенљубовен живот пред неговата врска со фолк дивата.

Сепак, иако, тој важи за заводник, тешко го поднел разводот со Зорана Тасовац, која веќе четири години е во врска со пејачот Саша Ковачевиќ. Нивната заедница траела само неколку месеци, но нејзиниот колапс оставил сериозни емотивни последици врз избраникот на Цеца, велат неговите пријатели од родниот Крагуевац.

Како што вели извор за српските медиуми, тој не можел да се опорави три години. Иако траело кратко, сепак, секојдневните кавги ги натерале да стават крај на нивниот брак. И двајцата тргнаа по одделни патишта, а единственото нешто што ги обединува е безусловната љубов и грижа што ја имаат кон својата ќерка.

И Богдан и Зорана се посветени родители, но животот го продолжија со различни партнери.

Изворот додава дека сега тие двајца се во одлични односи, се дружат, излегуваат заедно во ресторани во главниот град со нејзиното момче, а за тоа сведочи и фотографијата што Срејовиќ ја објави на Инстаграм, каде сите се заедно во ресторанот на Саша.

Нивните заеднички пријатели сведочат дека и Богдан ја пронашол својата среќа со Цеца.

Затоа тој не им обрнувал внимание на злонамерните коментари за нивната врска.  Велат дека многу добро се согласуваат, а почнале да кројат и заеднички планови.

најчитани вести

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Балкан

Фадиj Сиjeвиќ е пронајден мртов денес во ридовите над езерото Бадовац, а според „Газета експрес“, тој се наоѓа на списокот на сведоци на Специјалното...

Забава

ОВЕН Ви претстои голема нервоза на работа поради неочекувано лошите резултати. Сте очекувале многу повеќе, и затоа сте разочарани. Односот со брачниот партнер е...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.Само на територијата на град Скопје...