Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ВО МЕЛБУРН Е КАКО ВО ЗАТВОР: Владее целосен хаос пред првиот грен слем турнир – Австралија опен!

Владее целосен хаос пред првиот грен слем турнир – Австралија опен!

Поради исклучително строгите регулативи на локалната самоуправа, и сè што беше поврзано со пандемијата на коронавирусите, дури 72 тенисери беа принудени на строг карантин.

Поради нови случаи заразени на два одделни лета, многумина во Мелбурн практично се осудени на „затвор“ и не можат да ги напуштат хотелските соби или да тренираат во следните две недели.

Некои од нив дури беа критикувани затоа што ги отвориле вратите на собите за да комуницираат со другите на нивниот кат во хотелот.

Не се ни споменува тренинг, затоа тие се принудени да се снајдат како што знаат. Казахстанката Јулија Путинчева излезе во прв план објавувајќи видео од нејзината соба на социјалните мрежи, а сега решила да тренира како и да е, на начин што досега не го виделе професионалци.

Таа го зеде рекетот и ја удираше топката во ѕидот на собата! И, Јулија не е единствената, Пабло Куевас и Денис Шаповалов се одлучија за сличен метод.

Австралија опен е на програмата од 8 до 21 февруари.

најчитани вести

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Балкан

Фадиj Сиjeвиќ е пронајден мртов денес во ридовите над езерото Бадовац, а според „Газета експрес“, тој се наоѓа на списокот на сведоци на Специјалното...

Забава

ОВЕН Ви претстои голема нервоза на работа поради неочекувано лошите резултати. Сте очекувале многу повеќе, и затоа сте разочарани. Односот со брачниот партнер е...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.Само на територијата на град Скопје...