10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

213 санкционирани возачи во Скопје, 23 за возење без возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 213 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 23 санкции, 14 мерки за нерегистрирани и технички неисправни возила, 25 за користење на мобилен телефон. Изречени се 8 санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), 5 за непочитување на брзината на движење, 45 мерки за непрописно паркирани возила и 7 за неносење заштитна маска.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести