10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ХОРОР СЦЕНА ВО БЕЛГРАД: Автомобил удри во тротоар, а потоа прегази шест пешаци ! (ВИДЕО)

Сообраќајна несреќа се случи на тротоар, во близина на пешачкиот премин, во која беа повредени шест пешаци, а моментот на несреќата беше снимен од камерите.

При несреќата повредена е и жената возач на автомобилот, кој додека ротирала од судир со друго возило, прегазувајќи ги пешаците.

Возилото, движејќи се наназад, прво да удрило жена на тротоарот, а на видеото се гледа и група постари сограѓани собрани на тротоарот.

Жената која прво била удрена од автомобилот се обидела да избега, но не успеала во тоа.

Несреќата се случила околу 16,20 часот, на 15 јануари.

Медиумите објавија дека жената возач на шкодата поминала на црвено светло.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести