Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СЛАБИ ДЕВОЈКИ ИЛИ ДЕВОЈКИ СО ОБЛИНИ !? – Еве што сакаат повеќе мажите

  • Се чувствуваат поудобно и пријатно покрај нив
  • Ја сакаат нивната самодоверба и нивниот стил
  • Од друга страна со овие девојки добиваат „признание во оптеството“

Дали мажите претпочитаат послаби или позаоблени жени е вечна дилема. Многу припадници на посилниот пол тврдат дека претпочитаат кога жената изгледа здраво а тоаа за дел од нив значи да има некој килограм повеќе, а за други е важно нивната партнерка слаба.

Но, кој одговор е почест?

Едно британско истражување открило дека 89 проценти од мажите претпочитаат да одат во кревет покрај „девојка со облини “.

Исто така, 68 проценти од жените сметаат дека позаоблените мажи се подобри и понежни партнери.

Зошто момците сакаат облини?

Сите мажи во различни истражувања одговорија на истото: жена заоблени обилини  изгледа поздраво. Кога тоа ќе го комбинирате со самодоверба и брилијантен стил, тоа е навистина привлечен изглед.

Мажите рекоа дека се чувствуваат поудобно и пријатно со жена која е „помека на допир“.

Облините се секси и повеќе ги привлекуваат мажите. Чувствувајте се самоуверено и експериментирајте со вашата гардероба за да ги покажете вашите исклучителни облини.

Зошто слабите девојки се привлечни за мажите?

За мажите, девојка која вежба и е во добра форма може да биде привлечна, но во повеќето случаи не сакаат кога таа е преслаба.

Маж што редовно вежба веројатно ќе најде попривлечна девојка која е исто така спортски тип како него.

Во исто време, општо е прифатено дека слабите жени се секси, па мажите кои имаат слаба девојка покрај себе добиваат поголемо „признание“ од општеството.

најчитани вести

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Забава

Јасно е дека Богдан е во одлична форма, па многу други мажи би можеле да му позавидат на физичкиот изглед, но и на неговата...

Балкан

Фадиj Сиjeвиќ е пронајден мртов денес во ридовите над езерото Бадовац, а според „Газета експрес“, тој се наоѓа на списокот на сведоци на Специјалното...

Забава

ОВЕН Ви претстои голема нервоза на работа поради неочекувано лошите резултати. Сте очекувале многу повеќе, и затоа сте разочарани. Односот со брачниот партнер е...