Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

МОРБИДНИ ДЕТАЛИ ЗА СКАНДАЛОТ КОЈ ГО ТРЕСЕ РЕГИОНОТ: Милена Радуловиќ раскажа за пеколот во школата на Мика Алексиќ

Откако режисерот Мика Алексиќ беше уапсен заради сексуално злоставување на ученички од неговата школа, а потоа актерката Милена Радуловиќ ја изнесе својата приказна дека била силувана на 17 години, поддршка за храбрата актерка доаѓа за сите страни …

Милена Радуловиќ во извештајот навела дека одела во училиштето за глума на Мирослав Алексиќ (68) од нејзината 11 година и дека тој ја бакнал (како малолетничка) на крајот на 2012 година, додека таа одела на групен час, без нејзина согласност.

Злоупотребата, како што открила, продолжила и во текот на следната година, а тој искористил како изговор дека тоа е од „педагошки причини и да предизвика искрена реакција за идната актерка“. Тој ја допирал и силуваше Милена додека таа имала индивидуални часови по глума. Несреќната девојка го напуштила училиштето во 2013 година и се запишала на ФДУ, дознава Курир.рс

Како што изјавила, се плашела да ја пријави злоупотребата и кога открила дека нешто слично им се случува на некои другите во споменатото училиште, решила да контактира со полицијата.

Во текот на денот, покрај Радуловиќ, за сексуално злоставување Алексиќ го пријавила и малолетничка Ј.В., која изјавила дека одела на училиштето за глума на Алексиќ од нејзината 15-та година и дека Мика ја поканила во неговата канцеларија за време на часот за да го коментира нејзиниот изглед, а потоа ја допирал, прво преку гардеробата, на градите и задникот, барајќи од неа да ја соблече маичката.

Алексиќ бил пријавен и од И.И., И.В. и М.Ш., кои биле ученици во училиштето за глума на Алексиќ, и кои биле сексуално злоставувани во училишните простории во Белград и кои во тоа време биле сите малолетни, пишува Курир.

најчитани вести

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Забава

Јасно е дека Богдан е во одлична форма, па многу други мажи би можеле да му позавидат на физичкиот изглед, но и на неговата...

Балкан

Фадиj Сиjeвиќ е пронајден мртов денес во ридовите над езерото Бадовац, а според „Газета експрес“, тој се наоѓа на списокот на сведоци на Специјалното...

Забава

ОВЕН Ви претстои голема нервоза на работа поради неочекувано лошите резултати. Сте очекувале многу повеќе, и затоа сте разочарани. Односот со брачниот партнер е...