Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Еве како “Газета“ го најави “Дербито на Италија“: Хулк против Супермен!

Вечерва во Милано се игра “Дербито на Италија“, силите ќе ги одмерат Интер и Јуве, најлутите риваи во Калчото. Мега – дербито започнува во 20:45 чаот, а “Газета дело Спорт“, еден од водечките спортски весници за денеска има супер насловна.

На неа се претставени Лукаку и Роналдо како Хулк и Супермен.

Останува да видиме кој ќе победи, Интер или Јуве?

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Забава

Јасно е дека Богдан е во одлична форма, па многу други мажи би можеле да му позавидат на физичкиот изглед, но и на неговата...

Македонија

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот, а сите останати мерки продолжуваат на сила. Согласно проценката на епидемиолошката состојба, ќе го...

Забава

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ (46) како што се дознава таа е во емотивна врска со Богдан Срејовиќ (38) од Белград. Кога е...