Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ГОЛЕМ СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ СРБИЈА: Обвинет е за силување на ученички од неговата школа

Голем скандал ја тресе соседна Србија откако актерката Милена Радуловиќ обелодени дека режисерот Мирослав Мика Алексиќ ја силувал кога имала 17 години и сега тој е уапсен.

Имено Алексиќ  кој е познат режисер, сценарист и учител по глума наводно силувал повеќе ученички од неговата школа и сега се сочува со законот.

Тие го обвинуваат за силување или сексуално вознемиување, објавија српските медиуми.

Алексиќ е познат со децении како расадник за актерски таленти од неговото училиште за глума.

Познатата млада српска актерка Милена Радуловиќ го обвини Алексиќ за сексуално злоставување, додавајќи дека таа не е единствената, туку дека има уште пет девојки, од кои некои се малолетни, кои го пријавиле во полиција за истото дело.

Ова е монструозна мрежа интелигентно составена во највисокиот круг на општеството, уште од најраните години спакувана во најблагородните форми на уметност и религија на човек кој чекор по чекор знае што прави и со претчувство доаѓа до целта“, изјави Милена Радуловиќ во интервју за српски „Блиц“.

Таа откри дека Алексиќ првпат ја силувал кога имала 17 години, како ученичка во неговата школа и тоа се повторувало повеќе пати.

најчитани вести

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Забава

Јасно е дека Богдан е во одлична форма, па многу други мажи би можеле да му позавидат на физичкиот изглед, но и на неговата...

Македонија

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот, а сите останати мерки продолжуваат на сила. Согласно проценката на епидемиолошката состојба, ќе го...

Забава

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ (46) како што се дознава таа е во емотивна врска со Богдан Срејовиќ (38) од Белград. Кога е...