Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Во Белата куќа заедно со Бајден доаѓа и неговиот миленик Мајор

Заедно со новоизбраниот американски претседател, во Белата куќа ќе пристигне и неговото куче Мајор, кого го посвои од засолништето за кучиња.

Овој германски овчар го посвои во 2018 година, а за него се грижеше организацијата ДХА. Тој ќе биде првото куче во Белата куќа што ќе биде посвоено од прифатилиштето. По тој повод, прифатилиштето за кучиња Пампкин Пет организираше виртуелна прослава.

Тие ја нарекоа најголемата забава за виртуелни кучиња. Прославата е всушност еден вид инаугурација за мајор, закажана за 17 јануари, три дена пред претседателската инаугурација. Домаќин ќе биде водителот на емисијата „Денес“ на Ен-Би-Си, Џил Мартин. По тој повод ќе може да се плати донација од 10 долари за организација на ДХА.

Поранешниот претседател Линдон Џонсон имал и напуштено куче кое било пронајдено на бензинска пумпа. Мачката на Бил Клинтон исто така била спасена од улицата, пренесува Си-Ен-Ен.

Бајден има уште едно куче по име Шамп.

најчитани вести

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Забава

Јасно е дека Богдан е во одлична форма, па многу други мажи би можеле да му позавидат на физичкиот изглед, но и на неговата...

Македонија

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот, а сите останати мерки продолжуваат на сила. Согласно проценката на епидемиолошката состојба, ќе го...

Забава

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ (46) како што се дознава таа е во емотивна врска со Богдан Срејовиќ (38) од Белград. Кога е...