11 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

219 санкционирани возачи во Скопје, 18 за возење без возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 219 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 18 санкции, 10 за непочитување на брзината на движење, 9 санкции за возење под дејство на алкохол, 8 за минување на затворен семафор (црвено светло), 10 мерки за нерегистрирани и технички неисправни возила, 18 за користење на мобилен телефон. Изречени се и 62 мерки за непрописно паркирани возила и 13 санкции за неносење заштитна маска.Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот. 

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести