Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Цеца со луксузна црна бунда пристигна на поменот на Аркан (фото)

Цеца некаде околу 11 часот стигнала на Новите белградски гробитшта, во друштво на ќерката, синот и сестрата Лидија за да одбележат 21 година од смртта на Жељко Ражнатовиќ – Аркан, сопругот на пејачката. И Цеца и Анастасија се појавиле во црни луксузни бунди, а пејачката по доаѓањето прво се поздравила со присутните новинарски екипи и им се заблагораила што дошле.

Аркан е убиен на 48-годишна возраст, пред точно 21 година, односно на 15 јануари 2000 година, во 17: 05 часот, во тогашниот хотел „Интерконтинентал“ на Нов Белград. 

Ражнатовиќ кобниот ден бил во друштво на Миленко Мандиќ – Манда и Драган Гариќ, кои се, исто така, убиени, како и поранешниот директор на Комерцијална банка Љубомир Михајловиќ.

најчитани вести

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Забава

Прекрасната Едина Муса ја познаваме како најубавата македонска кошарка, но таа во последниот период вложува повеќе време во фитнесот и затоа изгледа презгодно. Муса...

Македонија

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот, а сите останати мерки продолжуваат на сила. Согласно проценката на епидемиолошката состојба, ќе го...

Забава

Пејачот Дарко Лазиќ призна дека е во големи долгови, па неодамна откри дека е должен повеќе од милион ипол евра. „Уште не сум ги...