10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

СТРАШНО: Родители си го заборавиле бебето пред маркет – Си заминале со кесите (фото)

Четиримесечно момче било пронајдено само оставено во количка од маркет на паркинг во Бразил, откако родителите го заборавиле и си заминале дома без него.

Луѓето кои го пронашле на количката пред маркетот веднаш го известиле обезбедувањето на маркетот и полицијата, објави Сан

Кога полицијата пристигнала на местото на настанот, заборавените родители веќе се вратиле.

Тие рекле дека ги спакувале работите од  маркетот и се оддалечиле, но исто така заборавиле да го земат својот син во автомобилот.

Кога сфатиле дека го заборавиле, веднаш се вратиле на паркингот.

Полицијата заклучи дека родителите веќе претрпеле доволно страдања и не сакаат да им го отежнат тоа уште повеќе.

Иако било привремено напуштено, бебето изгледало добро и било снимено како се смее.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести