Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

СНИМКА ОД ТИТО КОЈА И ДЕН ДЕНЕС БУДИ ПОМЕШАНИ ЧУВСТВА – МОМЕНТИ ГО ДЕЛЕА ОД ТРАГЕДИЈА (видео)

Јосип Броз Тито доживеал една непријатна ситуација 1976 година кога бил во посета на премиерот на Шветска Улоф Палме.

Тое е еден од ретките видеа, кои предизвика големо внимание во цела СФРЈ.

Имено, додека Тито излегувал од автомобил, еден непознат член од југословенската делегација му ја приклештил раката.

Потоа со шветскиот премиер ја објаснувал несреќата, а прстите на левата рака му биле во завој.

најчитани вести

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Забава

Прекрасната Едина Муса ја познаваме како најубавата македонска кошарка, но таа во последниот период вложува повеќе време во фитнесот и затоа изгледа презгодно. Муса...

Македонија

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот, а сите останати мерки продолжуваат на сила. Согласно проценката на епидемиолошката состојба, ќе го...

Забава

Пејачот Дарко Лазиќ призна дека е во големи долгови, па неодамна откри дека е должен повеќе од милион ипол евра. „Уште не сум ги...