Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Македонската раперка Дијана удри по колегите: Не сакам да ме споредуваат со никој зашто не ми се ниво! (Видео)

Дијана ОГ помладата генерација ја знае како бунтовен лик од светот на рап музиката кој во своите теми нема проблем гласно да го каже мислењето, и за разлика од оние естрадни ликови кои пеат едно, а зборуваат друго оваа млада девојка, што би се рекло, ’што на ум, тоа и на друм’. 

Нема баш проблем да каже кого не може да гледа и кој ја вади од кожа. Признава дека искреноста и донела низа неволи, ама вели не се заморува со тоа. Освен што е дел од музичката сцена во својата биографија има и шест книги. Тоа засега и е ставено на пауза заради музиката, но открива дека пишувањето е нејзина голема љубов и нема да се откаже. Од колегите ги почитува 2 Бона затоа што, вели, за година, година и пол успеале да направат нешто за што многу рапери сонуваат. 

„Не ни сакам да ме споредуваат со никој зашто сум најгоре од сите женски артисти кај нас. Не ни може да ме споредуваат со некоја“, вели Дијана и открива дека е во преговори со естрадни имиња од соседството за дует. Што уште откри оваа раперка без влакна на јазикот, погледнете во видеото во прилог:

најчитани вести

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Забава

Прекрасната Едина Муса ја познаваме како најубавата македонска кошарка, но таа во последниот период вложува повеќе време во фитнесот и затоа изгледа презгодно. Муса...

Македонија

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот, а сите останати мерки продолжуваат на сила. Согласно проценката на епидемиолошката состојба, ќе го...

Забава

Пејачот Дарко Лазиќ призна дека е во големи долгови, па неодамна откри дека е должен повеќе од милион ипол евра. „Уште не сум ги...