Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЗА ДА ГО ПРЕБОЛИ РАЗВОДОТ ПОЧНАЛА ДА ЧИСТИ НАДГРОБНИ СПОМЕНИЦИ (видео)

После тежок развод, Алиша Вилијамс  од Вирџинија пронајде внатрешен со средување и чистење на надгробни споменици.

Поради тоа таа стана сензација на ТикТок.

„Бев среде невообичаен развод со конфликти и морав да се прилагодам на споделувањето на старателството над моите деца од Вирџинија до Флорида“, објасни Вилијамс

„Ми требаше терапевтски излез“ вели Алиша која го негува своето необично хоби за чистење стари споменици веќе три години.

Таа се прослави со снимање видео клипови барајќи гробови стари неколку стотици години, ги толкува и раскажува приказни за починатиот.

Како што тврди, оваа работа многу ја смирува и делува како терапија.

Мора да признаеме дека начинот на кој ги средува надгробните плочи е изненадувачки пријатен за гледање.

најчитани вести

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Забава

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И...

Забава

Јасно е дека Богдан е во одлична форма, па многу други мажи би можеле да му позавидат на физичкиот изглед, но и на неговата...

Македонија

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот, а сите останати мерки продолжуваат на сила. Согласно проценката на епидемиолошката состојба, ќе го...