10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Денис е 33-годишен маж кој изгледа како дете – Еве со какви проблеми се соочува и што порачува (фото)

Денис Вашурин е роден 1987 година, но изгледа како 13-годишно момче.

33-годишникот одеднаш престанал да старее во тинејџерските години, а неговата порака до сите е: „Не судете“.

Иако Денис е голема сензација на социјалните мрежи поради неговиот уникатен изглед, тој претпочита дека изгледа како човек од село.

Вашурин живее во рускиот регион Краснојарск, каде што сите ја знаат неговата приказна, а се занимава со лов и риболов.  Тој исто така сака да поминува време со својата девојка со која е во врска четири години.

Тој ја раскажа својата животна приказна во неодамнешното интервју за рускиот YouTube канал „VASIA NA SENE“.

33-годишникот рече дека неговите родители знаеле дека тој не бил како другите деца уште од момче.  Бил хиперактивно дете, а како што растел, разликата станувала повидлива.

– Кога сфатив дека повеќе нема да се менувам физички, најпрво се чувствував малку непријатно. Размислував како ќе биде сè, како ќе тече мојот живот, дали ќе ми биде тешко. – рече Денис.

И покрај неговата необична состојба, Денис тврди дека води нормален живот. Иако многу пати се сеќава дека бил во ситуации кога требало да ја докаже својата вистинска возраст, дури и пред локалната полиција.

Еднаш, кога бил запрен од сообраќајната полиција, бил осомничен дека фалсификувал возачка дозвола.

Денис е најфрустрирана што дури и луѓето што го познаваат понекогаш го прашуваат дали се чувствува толку млад колку што изгледа.

Сепак, тој тврди дека има карактер на постара личност, барем според пријателите, кои на шега го нарекуваат „дедо“.

33-годишникот има важна порака за секој што суди книга само по корицата:

– Вие не го живеете мојот живот. Не знаете како е да се живее во моето тело, во мојата ситуација, каква личност би станале. Затоа, не судете – рече Денис.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести