Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Чуден облог: За 20 фунти заработил „богатство“ со мечеви од Премиерлигата

Освен по враќањето на Манчестер Јунајтед на врвот на премиерлигата, натпреварот со Барнли вечно ќе го паметат четири лица кои се обложувале.

Тие за облог од 20 фунти, заработиле 14.280 фунти. Кајл Томпсон и три пријатели играле дека Ешли Вествуд и Лук Шо ќе заработат жолти картони, а на тикетот ги имале уште и Дукуре од Евертон и Семедо од Вулверхемптон.

Ги „фатија“ три од четири до 89. минута, а потоа Семедо доби јавна опомена за целосна радост.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Македонија

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка. Најновата информација дека оваа селекција...

Македонија

Поради продор на студена воздушна маса од север, утре попладне и в четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег...

Балкан

Тито значајно ја одбележа епохата во која живеел, но не може да се вклопи во никакви калапи, вели германскиот историчар Мари-Шанин Чалиќ, кој ја...