Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СТРАШНО: Гром погоди маж додека го снимаше невремето (видео)

Додека го снимал приближувањето на бурата, маж од Бразил бил погоден од гром.
Како што пишуват медиумите, инцидентот се случил во градот Миндури, каде Хозе Омар де Оливеира, заедно со негов пријател, истовремено снимал и го коментирал за невремето.

„Од едната страна времето беше сончево, но од другата беше облачно и затемнето. Си реков направам едно видео за да покажам колку е голем Бог и да ја снимам моќта на природните сили. Одеднаш, слушнавме силен звук и паднавме на земја. Бевме шокирани и истрчавме кон автомобилот. Мислам дека мобилниот телефон го привлече громот“, изјави Бразилецот за локалните медиуми.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Ftvalterosasuldeminas%2Fvideos%2F3527781690674454%2F&show_text=0&width=261

најчитани вести

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Забава

Прекрасната Едина Муса ја познаваме како најубавата македонска кошарка, но таа во последниот период вложува повеќе време во фитнесот и затоа изгледа презгодно. Муса...

Забава

Пејачот Дарко Лазиќ призна дека е во големи долгови, па неодамна откри дека е должен повеќе од милион ипол евра. „Уште не сум ги...

Балкан

Тито значајно ја одбележа епохата во која живеел, но не може да се вклопи во никакви калапи, вели германскиот историчар Мари-Шанин Чалиќ, кој ја...