Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Покетино позитивен на коронавирус

Новиот тренер на тимот на ПСЖ, Маурисио Покетино е позитивен на коронавирус. Веднаш по триумфот во суперкупот на Франција и успехот над Олимпик Марсеј вчера, тренерот на тимот од Париз на тестот беше позитивен.

Тој е веќе во изолација, нема да биде на клупата на ПСЖ на мечот против Ангерс, а кога ќе се врати точно во тимот не е познато.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Забава

Прекрасната Едина Муса ја познаваме како најубавата македонска кошарка, но таа во последниот период вложува повеќе време во фитнесот и затоа изгледа презгодно. Муса...

Забава

Пејачот Дарко Лазиќ призна дека е во големи долгови, па неодамна откри дека е должен повеќе од милион ипол евра. „Уште не сум ги...

Македонија

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот, а сите останати мерки продолжуваат на сила. Согласно проценката на епидемиолошката состојба, ќе го...