10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ОДЕКНА БОМБА НА БАЛКАНОТ: Се појавија фотографии на Цеца до новиот дечко (фото/видео)

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ (46) како што се дознава таа е во емотивна врска со Богдан Срејовиќ (38) од Белград.

Кога е Цеца во прашање, станува збор за вистинска ексклузивност, особено ако се знае дека таа ретко открива детали од својот приватен живот.

Спрема зборовите на изворот блиски до парот, запознавањето се случило на роденденска забава на нејзина пријателка, а после неколку недели дружење, започнале романтична љубовна врска.

– На роденденска вечер во еден ресторан во Белград се случила првата средба на Цеца и Богдан. Потоа преку заедничкиот пријател се виделе неколку пати, каде што и се родиле симпатии.

Од Нова година почнале да излегуваат заедно во јавноста, каде што сведочат и папарацо слики направени во ресторан, но пред тоа парот е виден и на Јахорина.

Инаку, Богдан е долги години во угостителствот и е доста уапешен во својата работа. Позади себе има еден брак, разведен е скоро пет години, а ќерката Искра му е центар на светот.

По овој повод контактирана е Цеца, но на тоа таа кусо одговорила:

– Не сакам да го коментирам својот приватен живот. Довидување – кусо изјавила Цаца.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести