Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДРАМА: Драган си барал швалерка на Фејсбук – му се јавила жена му!

Извесен Драган на Фејсбук објавил оглас дека бара жена за „заеднички љубовен живот“, па дури оставил и телефон заинтересираните да му се јават. И додека чекал повик, следувала вистинска шлаканица: не огласот му се јавила жена му!

– Ќе видиш ти кога ќе дојдеш дома, му порачала со низа пцовки.

Не е познато дали Драган се шегувал или некој го искористил неговото внимание, па му го злоупотребил профилот, но во секој случај сигурно не си поминал добро кога дошол дома. 

најчитани вести

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Забава

Прекрасната Едина Муса ја познаваме како најубавата македонска кошарка, но таа во последниот период вложува повеќе време во фитнесот и затоа изгледа презгодно. Муса...

Забава

Пејачот Дарко Лазиќ призна дека е во големи долгови, па неодамна откри дека е должен повеќе од милион ипол евра. „Уште не сум ги...

Македонија

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот, а сите останати мерки продолжуваат на сила. Согласно проценката на епидемиолошката состојба, ќе го...